Moje poprvé… s cestovkou

Čau egyptonadšenci a jiní lidé, co rádi čtete o cestování!

Píšu trochu se zpožděním, ale teď už jste asi všichni doma z dovolených, takže mi budete věnovat více pozornosti. 🙂

Jak se to říká? Viděl jsem hada srát, cikána… no však to znáte. Ale takové mega mušle?!

Tak jsme byli s Míšou letos poprvé v Egyptě (Marsa Alam, hotel Royal Brayka) a chci vám říct, jak se mi líbilo. Aby to bylo čtivé a abyste si vy, kdo jste v Egyptě ještě nebyli, něco z příspěvku i odnesli, tak vypíchnu tři nejlepší a tři nejhorší věci.

Nejprve tři nejhorší záležitosti:

1) Trvání cesty „dveře – dveře“ šílených cca 13 hodin tam a pak ještě zpátky, kdy jsem se po každé cestě nějakou dobu vzpamatovával. 😃

2) Tím, že to byl zájezd přes cestovku, tak mě zlobilo neustálé “Nesmíš!” a “Musíš!”. Večer nesmíš do bazénu, nesmíš opustit areál, do moře musíš chodit místem k tomu určeným, které bylo asi 50 metrů, při jízdě na čtyřkolkách nesmí jet dvě mašiny vedle sebe a nesmíš jet pomalu ani rychle.

3) V našem resortu Royal Brayka byli takřka jen Češi, což mi na zahraniční dovči trochu vadí, nicméně jsem s tím počítal.

Malá vsuvka: Věnoval jsem knihu do hotelové knihovny. Čechů tam byla tak miliarda, takže si své čtenáře jistě najde. 🙂

A nesmí chybět věnování a ani pár slov v arabštině!

A teď ty tři nejlepší:

1) Konečně jsem byl v poušti, když mi to loni v Maroku nevyšlo. Za 45 USD parádní fakultativní výlet (udělám reklamu, bylo to přes našeho delegáta, EXIM tours), kdy jsme na čtyřkolkách jeli pouští takřka dvě hodiny – nádherný západ slunce a zastávka na pláži s obřími mušlemi. Jo a ještě na velbloudovi jsme vlastně jeli, to bylo součástí. Zkrátka za málo peněz hromada muziky.

Palec nahoru

2) Snad nikdy jsem se nikde nepotápěl, tak nemůžu srovnávat, ale podpořský svět v Marsa Alam mě dokonale uchvátil. Pokaždé, když jsem se ponořil pod hladinu, úplně jsem zapomněl na čas.

Nasraných lidí jsme v životě viděli nespočet, ale co taková nasraná ryba? 😀 No měl jsem dost 😀

Korály byly super 🙂

3) Zpáteční let – ne cesta na letiště, ani z letiště, jen ten let – pohled na Rudé moře zaryté mezi Afriku a Arabský poloostrov, na nekonečnou vyprahlou Saharu nebo na životodárnou členitou deltu Nilu.

Pohled na Saharu z ptačí perspektivy (kdyby pták zabloudil tak vysoko:D)
Pohled na deltu Nilu. No ne že bych byl básník, ale nevypadá to jako ovečky? 😀

Celkové hodnocení 70 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *